Skip to content

Kultura

Noworoczne postanowienia kulinarne: podróż po świecie street food’u

Nowy rok to zawsze doskonała okazja do rozważenia nowych wyzwań i postanowień. Dlaczego więc nie uczynić z nich podróży kulinarnej? W 2024 roku postanówmy odkrywać smaki ulicznych przysmaków z różnych zakątków świata!


Pierwsza dobra wiadomość jest taka, że nie musicie wydawać woreczka złota na podróże. Polska jest pełna fajnych miejscówek z jedzeniem z całego świata, a my nieskromnie przyznamy, że duża część najsmaczniejszego street food’u czeka na Was właśnie w Food Town! No, ale do rzeczy…

Tajemnicze smaki Azji

Zaczniemy od Azji, gdzie street food to prawdziwe arcydzieło. Absolutny must have to spróbować idealnego kimchi, tajlandzkiego pad thai, bułeczek bao czy wyjątkowo puszystych japońskich pancakes!

Latynoskie delikatesy

Kierujmy nasze kroki na kontynent latynoski, gdzie uliczne jedzenie jest równie zróżnicowane, co kultura. Tacos z Meksyku, arepas z Kolumbii czy empanadas z Argentyny – każdy kraj ma coś wyjątkowego do zaoferowania.

Europejskie kulinaria w wersji ulicznej

Nawet w Europie, gdzie kuchnia często jest związana z elegancją, znajdziemy wiele smakowitych propozycji na ulicach. Warto poznać smak francuskich crepes, hiszpańskich churros czy belgijskich frytek!

Hawajska uczta

To kolejny kolorowy punkt na mapie street food’u! Zdrowe, rozmaite miski pełne dobroci zwane bowlami, to bezapelacyjny hit 2024 roku!

Amerykański sen

Nie musimy chyba wspominać, że z przytupem i na grubo można smakować również po amerykańsku! Amerykańskie burgery i kanapki, czy picka nowojorska to coś dla głodnych wrażeń.

Brzmi jak plan? 2024 rok będzie rokiem nowych smaków!