Skip to content

Kultura

Tuesday’s Heroes x Marcin Januszkiewicz koncert

Już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić Was na prawdziwą, muzyczną ucztę w wykonaniu Marcina Januszkiewicza! 🎶

18 kwietnia w sali Gimlet Live odbędzie się koncert Marcina Januszkiewicza „Wolny Spokój”.

„Jeśli wszystko jest tu i teraz to teraz jesteś częścią tego.”
Koncert z długo wyczekiwanej autorskiej płyty Januszkiewicza jest skierowany do osób, nie tylko zainteresowanych twórczością wokalisty, lecz także spragnionych powiewu muzycznej świeżości. Artystyczną drogę Marcina Januszkiewicza wyróżnia głębokie zrozumienie wokalisty z towarzyszącymi mu muzykami. W ten sposób powstała także autorska wariacja na temat muzyki jazzowej, piosenki poetyckiej, trapu oraz elementów muzyki elektronicznej.

Marcina Januszkiewicza nie sposób zaszufladkować. Bardziej niż wokalistą jest on osobowością sceniczną. Jego twórczość wolna od jednoznacznych rozwiązań pulsuje silnymi emocjami, trafnymi obserwacjami świata, odważnymi komentarzami związanymi z życiem każdego człowieka.

Marcin zaprasza do świata muzyki z pogranicza gatunków. Artysta z przyjemnością eksperymentuje z różnymi stylami oraz nurtami, a przy tym bardzo świadomie kieruje własną drogą twórczą . Wszystkie kolejne wydania, koncerty i realizowane projekty składają się na przemyślaną i spójną całość.

Zarówno w utworach, jak i podczas koncertów brak jest artystycznego zadęcia. Próżno szukać również przerostu formy nad treścią. Ekstrawagancja Januszkiewicza polega na poszukiwaniu w przekazie maksymalnej prostoty oraz prawdy w pełnej jej krasie – bez masek, kostiumów czy cekinów. Marcin Januszkiewicz na każdym kroku mówi o codzienności i to do niej odnosi większość pisanych tekstów. Czerpie inspiracje z najdrobniejszych rzeczy. Zamyka w słowach znane wszystkim obrazy. Jest jednym ze swoich odbiorców, doświadcza podobnych sytuacji, zmaga się z tymi samymi wyzwaniami. Dlatego nawet przypadkowy słuchacz czuje szczerość oraz uczciwość przekazu płynącego z głośników.

Na polskiej scenie muzycznej Marcina Januszkiewicza wyróżnia umiejętność wydobywania z tekstów tego, co w nich ukryte. On bawi się muzyką i znaczeniami. Pokazuje, że każda historia ma wiele interpretacji i że my – ludzie z krwi i kości – wszystko możemy przepuszczać przez filtr, do którego jest nam najbliżej.

_______
Występują:

Marcin Januszkiewicz
Jacek Kita – piano
Jan Pieniążek – perkusja

_______
Social Media:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063610508908
https://www.instagram.com/marcinjanuszkiewicz/
https://www.youtube.com/channel/UCOW9O-vdHC_in_MkvAdmWwg
https://open.spotify.com/artist/7hwkYGtvw8dtGvxncSwlez
_______
Fragmenty z koncertu premierowego:

https://www.youtube.com/watch?v=JSRatEbU514
https://www.youtube.com/watch?v=EMoMg07KxVw
https://www.youtube.com/watch?v=tBh_FzcgRlw

START 20:00

🎟 BILETY via Going
przedsprzedaż – 45 zł
https://goingapp.pl/…/tuesday-s-heroes-x…/kwiecien-2023
w dniu koncertu – 55 zł